VÍKENDOVÝ INTENZIVNÍ FASHION KURZ BASIC - 1. VÍKEND (BLOG A CUP OF STYLE)

03.11.2014 13:49

Dneska bych vám ráda napsala něco o kurzu, který jsem o víkendu začala navštěvovat. Jak mě asi už znáte, ráda se neustále učím něco nového. Po absolvování kurzu stylistů a make-up kurzu jsem hledala nějaký další, který by zase trochu rozšířil mé znalosti a dovednosti. A byla jsem úspěšná!
Už před nějakou dobou jsem na Facebooku narazila na stránku Kurzy oděvní tvorby a hned mě to zaujalo. Zatím sice nemám žádné návrhářské ambice (a ani žádné zkušenosti v této oblasti), ale myslím, že šití je něco, co by mě vážně bavilo. Během kurzu se člověk také setká s několika talentovanými a uznávanými módními návrháři, a i to mě utvrdilo v tom, že tenhle kurz je ten pravý. Určitě je škoda, že na blogu více nesledujeme Českou a Slovenskou tvorbu, tak třeba se to změní, zajímalo by vás to?

Víkendový intenzivní fashion kurz basic, který jsem si vybrala já, probíhá, jak už název napovídá, o víkendu. Výuka je vždy v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin, jednou za měsíc. Teď jsem tedy měla první "lekci" a pokračovat budeme na začátku prosince a na začátku ledna.


SOBOTA
Sobota byla taková úvodní. Celé dopoledne nám přednášela Lenka Štěpánková, která nám doporučila různé prodejny látek a galanterie v Praze, naučila nás jak správně brát míry a ukázaly/a vyzkoušely jsme si práci na šicím stroji, overlocku a coverlocku. To pro mě byla asi nejzajímavější část přednášky, protože to bylo poprvé, co jsem si na stroji něco zkoušela šít.
Po obědě přišla Dita Petrusová Filipová a s tou jsme si probraly textilní a oděvní zbožíznalství. Tedy dozvěděly jsme se (téměř) vše o materiálech, jejich vzniku, původu a technikách zpracování. V téhle části jsem se zase naučila nejvíc nového a celá přednáška byla velice zajímavá!


NEDĚLE
Neděle byla hodně praktická. Celým dnem nás provázel skvělý Pavel Berky a tím, že jsme v kurzu jen dvě se nám mohl opravdu poctivě věnovat. Dopoledne bylo celé o módní kresbě. Já jsem z téhle části měla docela strach, protože ne, že by mě nebavilo kreslit, ale jsem na to docela antitalent. Začali jsme tím, že nám Pavel vysvětlil různé druhy kresby, siluet a ukázal nám nádherné kresby z jeho vlastní tvorby. No a potom přišel čas na to vše vyzkoušet v praxi. A dokonce i já jsem nakonec moc spokojená s výsledkem. Postavu jsme totiž kreslili tak krásně pomalu a po částech, že to skoro ani nešlo zkazit. Co myslíte, docela dobré, ne?


Odpoledne už bylo věnované rozpracování našeho vlastního návrhu. Já jsem si vymyslela, že si ušiji asymetrickou sukni se zipem. Vysvětlili jsme si tedy ještě něco o tom, jak fungují střihy, jak se pracuje s Burdou a pustili se do práce. Našla jsem si podobný střih, vystřihla ho z papíru a s pomocí Pavla jsem ho upravila do požadovaného tvaru. Vše jsem potom přenesla na látku, vystřihala, zastehovala, vyzkoušela, přestehovala a na konci kurzu jsem zůstala s něčím, co už se hodně podobá sukni a čeká jen na to, až to za měsíc sešiju a dokončím. Ze svého výtvoru mám vážně radost a už jen doufám, že se mi to nepodaří celé zkazit, zničit, nebo propálit žehličkou :D.

http://www.acupofstyle.com/2014/11/vikendovy-intenzivni-fashion-kurz-basic.html