Tisková zpráva z dne otevřených dveří dne 30.9. 2015

01.10.2015 14:15

Vážení zájemci o studium,

dovolte mi, abych Vám za celý fashion tým představila novinky pro sezónu podzim/zima 2015/2016. S příchodem podzimu máme vždycky napilno a u této příležitosti (včetně oslavy pátého výročí od založení) jsme uspořádali Den otevřených dveří pro zájemce o studium a naše fanoušky.

Co je u nás nového? Máme nový program a rozšířil se náš fashion tým. V ateliéru krom „stálic“ Dity Petrusové Filipové (4 roky působení), Lenky Štěpánkové (3 roky) a Pavla Berkyho (aktuálně v Londýně) potkáte nově Moniku Přikrylovou (zn. MONGOL) a Kateřinu Krobovou (Image Academy). Monika vede v kurzu BASIC začínající návrháře k realizaci první mini-kolekce a věnuje se speciální technice známé ve světě jako DRAPING. Napomáhá studujícím v uplatnění na trhu a individuálně se věnuje každému studujícímu.

Zcela novou oblastí v našem ateliéru je styling. Kateřina Krobová je uznávaná módní stylistka a vizážistka (film, módní editoriály a reklamní kampaně), která vede zmíněný kurz stylingu. Rozšířila tak naše portfolio služeb o nový obor. Uchazeč se dozví, jak navázat spolupráci s obchodními domy nebo návrháři a jak fungovat jako profesionál “na place” během focení či natáčení. Studentka si během kurzu vytvoří vlastní učebnici stylingu a dostane možnost spolupracovat s profesionály. Ti nejúspěšnější můžou po absolvování získat krátkodobou stáž přímo po boku Kateřiny. Kurz najdete v naší nabídce - Kurz stylingu.

Další z novinek je zcela nová koncepce semináře „Jak založit úspěšnou oděvní značku“. V jednodenním semináři se vystřídají tři profesionálové z oboru a ve třech volně navazujících blocích se dozvíte vše, co by měl začínající návrhář/designer vědět, než představí svou autorskou značku. Pozornost je věnována lokálnímu trhu (celkový přehled fashion industry v ČR), dále vytvoření podnikatelského plánu a závěrem studentům přizvaný návrhář nastíní své cesty k úspěchu.

Kurz BASIC - nejoblíbenější program z naší nabídky je nově ukončen obhajobou před komisí (sestavenou ze všech členů fashion týmu). Každý student má možnost vyfotografovat svoji kolekci pod dohledem profesionála (Lucie Vysloužilová / Tomáš Ric) a prezentovat své modely na módních přehlídkách (např. ARCOLOR). Volně navazujícím stupněm je kurz MEDIUM. Absolvent obou programů je po roce připraven vstoupit na lokální i zahraniční trh ať už jako oděvní designer, marketér nebo např. nákupčí. Úspěšní absolventi obdrží potvrzení o absolvování, se kterým se nám úspěšně hlásí na zahraniční školy (např. London College of Fashion). Potvrzení ovšem obdrží cca polovina studentů. Proč? Důvod je prostý, obdrží ho jen Ti nejlepší…

 

KOMPLETNÍ PŘEHLED KURZŮ
Na našem webu: www.fashionatelier.cz